مرسدس در فکر سرویس های لیموزینی با خودروهای بدون راننده

,مرسدس در فکر سرویس های لیموزینی با خودروهای بدون راننده

آکاایران: مرسدس در فکر سرویس های لیموزینی با خودروهای بدون راننده

آکاایران: فرض کنید تماس گرفته و تقاضای یک لیموزین کرده باشید. پس از چند دقیقه یک خودروی لاکچری مرسدس بنز به مکان شما آمده و درب خود را برای شما باز می کند. با کمی کنجکاوی متوجه می شوید که این خودرو راننده ای ندارد. درون خودرو نشسته و به آرامی در مناطق شهری گردش می کنید و سپس در مقصد مورد نظر پیاده می شوید.
این تجسمی است که شرکت مرسدس بنز در سرش می پروراند و اگرچه هنوز چنین سرویسی راه اندازی نشده اما این شرکت بطور جدی این آرزو را دارد.
Dieter Zetsche مدیرعامل شرکت Daimler(کمپانی مادر مرسدس بنز) در مصاحبه ای با روییتر گفت: این آرزو یکی از اهدافی است که در حال توسعه آن هستیم. این نوع سرویس ها مشتریانی را هدف قرار می دهند که علاقه ای به رفت و آمد با خودروهای شخصی را نداشته و به دنبال یک سرویس حمل و نقل حرفه ای هستند.

,مرسدس در فکر سرویس های لیموزینی با خودروهای بدون راننده

به گزارش آکاایران:
مرسدس برای ارائه چنین سرویسی، بنظر گزینه مناسبی می باشد. Daimler صاحب سرویس اجاره خودروی car2go و اپلیکیشن کرایه تاکسی MyTaxi بوده و مرسدس بنز نیز در نمایشگاه CES 2015 یک مدل اولیه از خودروی بدون راننده آینده نگرانه خودش را ارائه کرده بود. این شرکت همچنین در سال 2014 یک کامیون بدون نیاز به راننده را نیز معرفی کرد.
این روزها خبرهای زیادی از خودروهای بدون راننده منتشر می شود، دیروز گوگل اعلام کرد که John Krafcik، یکی از فعالین سرشناس این حوزه را در پروژه خودروی بدون راننده اش به کار گرفته است. سایر خودروسازها نظیر تسلا و تویوتا نیز در حال کار بر روی تکنولوژی های مشابه ای هستند.
اما با این حال، هنوز باید مدت زیادی را برای دیدن این نوع خودروها در خیابان ها منتظر بمانیم. به گفته مرسدس بنز، این خودروها احتمالاً در سال 2025 روانه خیابان ها خواهند شد.

منبع :

تبلیغات