هدیه جالب آیت الله سبحانی به ترک سیگاری ها

آکاایران: هدیه جالب آیت الله سبحانی به ترک سیگاری ها

آکاایران: هدیه ای که آیت الله سبحانی برای کسانی که سیگار را ترک کنند در نظر گرفته است :

 

به گزارش آکاایران: آیت الله سبحانی یکی از مراجع تقلید شیعه در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به آیه 125 سوره نحل، اظهار کرد: خداوند در این آیه فرموده است: ادعُ إِلی سَبیلِ رَبِّکَ بِالحِکمَةِ وَالمَوعِظَةِ الحَسَنَةِ وَجادِلهُم بِالَّتی هِیَ أَحسَنُ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبیلِهِ وَهُوَ أَعلَمُ بِالمُهتَدینَ/ با حکمت و اندرز نیکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشی که نیکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسی بهتر می داند چه کسی از راه او گمراه شده است و او به هدایت یافتگان داناتر است.

 

 

وی با بیان این که «چند راه برای تبلیغ وجود دارد» افزود: گاهی با انسان دانشمند طرف هستیم که حتما باید با برهان سخن بگوییم و گاهی با شخصی متوسط روبرو می شویم، که نصیحت، کارگشاست و گاهی به افرادی می رسیم که باید با روشی نیکو با آنان استدلال و مناظره کنیم.

 

این مرجع تقلید با اشاره به آیه 2 سوره صف، خاطرنشان کرد: خداوند در این آیه فرموده است: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ/ ای کسانی که ایمان آورده‏ اید، چرا چیزی می‏ گویید که انجام نمی‏ دهید؟»

 

 

آیت الله سبحانی تصریح کرد: راه چهارمی نیز برای تبلیغ وجود دارد که طلاب باید به آن پایبند باشند که مراقبت از زبان، کلام، برخورد و … بوده، چراکه امام صادق(ع) فرمودند: «کونوا دعاة الناس بغیر ألسنتکم/ مردم را با غیر زبان هایتان دعوت کنید».

 

 

به گزارش نازوب این استاد درس خارج حوزه در پایان بیان کرد: بنده گاهی انسان های سیگاری را که می بینم، به آنان قول سفر مشهد را می دهم تا آن را ترک کنند، البته این سفر را بعد از 6 ماه از گذشت ترک سیگار به آنان هدیه می کنم.

 

.

منبع :

تبلیغات