فضیلت زیارت عاشورا از دیدگاه ائمه اطهار

آکاایران: فضیلت زیارت عاشورا از دیدگاه ائمه اطهار

آکاایران: اگر مردم باخبر باشند که زیارت امام حسین (ع) چه ارزش والایی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسیدن به آن پاداش ها، جسم و روح آن ها را پاره پاره می کرد.

به گزارش آکاایران: 1) امام محمد باقر (ع) به علقمه فرمود: پس از آنکه به آن حضرت، با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان. هنگامی که این زیارت را خواندی، در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می نویسد و از تو هزار هزار سیئه محو می نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می برد و همانند کسانی می باشی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آن ها هم شریک می شوی.

کامل الزیارات – ص 74

 

2) امام صادق (ع) به صفوان می فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت کن، به درستی که من چند خیر را برای خواننده آن تضمین می کنم، اول زیارتش قبول شود؛ دوم سعی و کوشش او شکور باشد؛ سوم حاجات او هرچه باشد، از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و نا امید از درگاه او برنگردد، زیرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد کرد.

بحارالانوار – جلد 98 – ص 300

 

3) در روایت دیگر می خوانیم: اگر مردم می دانستند زیارت امام حسین (ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسیدن به آن پاداش ها، جسم و روح آن ها را پاره پاره می کرد.

بحارالانوار – جلد 101 – ص 18

 

4) زیارت امام حسین (ع)، بر هر مومنی که اقرار به امامت ایشان داشته باشد، واجب است.

بحارالانوار – جلد 101 – ص 69

 

کسی که امام حسین (ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت، زیارت کند، خداوند تمامی گناهان او را پاک می کند.

5) کسی که امام حسین (ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت، زیارت کند، خداوند تمامی گناهان او را پاک می کند.

بحارالانوار – جلد 101 – ص 4

 

6) اگر کسی بدون عذر موجه، امام حسین (ع) را زیارت نکند، از اهل آتش خواهد بود.

بحارالانوار – جلد 101 – ص 4

 

7) کسی که امام حسین (ع) را زیارت نکند، شیعه اهل بیت نیست.

بحارالانوار – جلد 101 – ص

منبع :

تبلیغات