زنان کدنویسان بهتری هستند

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- نتایج یک بررسی نشان می دهد کدهای رایانه ای نوشته شده توسط زنان کیفیت بالاتری نسبت به کدهایی دارند که توسط مردان نوشته می شوند.

,زنان,کدنویسان,بهتری

آکاایران: زنان کدنویسان بهتری هستند

احتمال موافقت با استفاده از کدهای رایانه ای نوشته شده توسط زنان تنها زمانی افزایش می یابد که آنها به به جنسیت خود اشاره ای نکنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، در مقاله ای که توسط شش دانشجوی دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا و دانشگاه کارولینای شمالی نوشته شده، رفتار بیش از یک میلیون کاربر سایت Github که برای به اشتراک گذاری کدهای برنامه نویسی به کار می رود بررسی شده است.

این سایت همکاری در این زمینه را ممکن کرده و به کاربران امکان می دهد نظراتشان را در مورد کدهای یکدیگر بیان کنند.

یکی از امکانات این سایت ارسال کدهای برنامه نویسی برای طراحان پروژه های مختلف است.
محققان در بررسی های خود متوجه شدند پذیرش کدهای زنان توسط سفارش دهندگان پروژه های مختلف در زمانی که جنسیت آنها مشخص نشده، بیشتر است.

اما اگر جنسیت آنها به هر علت مشخص شود میزان پذیرش کدهای آنان تا ۹.۳ درصد کاهش می یابد.

سفارش دهندگان کدهای برنامه نویسی در توضیح این مساله به ضرورت اعمال تغییرات بیشتر در کدهای نوشته شده توسط زنان در مقایسه با مردان، تسلط بیشتر مردان بر برخی زبان های برنامه نویسی و ... اشاره کرده اند. اما بررسی های انجام شده نشان داد که هیچ یک از این دلایل ارائه شده صحیح نبوده است.

محققان این مساله را نشانه دیگری از تبعیض شدید جنسیتی در آمریکا و در میان شرکت های فناوری دانسته اند.

در حال حاضر تنها ۱۸ درصد از کارکنان گوگل را زنان تشکیل می دهند. این امر در مورد فیس بوک هم به تنها ۱۶ درصد می رسد.منبع :

تبلیغات