رونمایی از هدهد ۳ در دانشگاه شریف

آکاایران: رونمایی از هدهد ۳ در دانشگاه شریف
2 سال پیش
نظر بدهید
توسط تیم تحریریه آکا ایران

آکاایران: رونمایی از هدهد ۳ در دانشگاه شریف

نوشته شده توسط تیم تحریریه آکا ایران

امروزه بر کمتر کسی پوشیده است که چرا به صنعت هوافضا لقب «لبه ی رهبری تکنولوژی» داده اند.
صنعتی که توسعه و پیشرفت آن تأثیرات عمیقی بر مناسبات نظامی، امنیتی، سیاسی و حتی اجتماعی جهان داشته است.
به گزارش آکاایران: از هواپیماهای مسافربری گرفته که خدمات سراسری و عمومی ارائه می دهند تا جنگنده های فوق سری که نیاز های نظامی و امنیتی حاکمیت ها را برآورده می سازند.
اما جالب است بدانید این «مرز پیشتاز تکنولوژی» در چند دهه ی اخیر به قدری پیش رفته که توانسته با تولید نسل های جدیدی از زیر سیستم ها محصولاتی ارائه دهد که با کارکردی چندگانه، دایره ی وسیعی از نیازهای فوق را پوشش دهد.
تعجب نکنید!
«عمودپرواز»ی که تحرّکات خرابکاران مرز غربی کشور را رصد می کند و خطوط انتقال انرژی الکتریکی استان فارس را از آسیب های احتمالی پایش می کند، شکارچیان غیرقانونی را در جنگل های سرسبز مازندران شناسایی می کند و به دنبال هموطنان سیل زده ی استان های ایلام و لرستان می گردد تا محموله های غذایی و دارویی برساند، یا از شور مردم در راهپیمایی بزرگداشت یک روز ملی تصاویری زنده و هنرمندانه را ارائه می دهد یا حتی قادر است محموله های پستی را در کمترین زمان ممکن به مقصد برساند، زاده ی همین پیشرفت ها است.
تعجّب نکنید که همه و همه ی قابلیت های فوق را یک پهپاد عمودپرواز سبک و به سهولت قابل حمل پوشش می دهد.
همه ی ویژگی های فوق در مجموعۀ پهپاد عمودپرواز «هدهد۳» و محموله ی اپتیکی «دیده بان۱» گنجانده شده است. دستاوردی از شرکت دانش بنیان «فاتح آسمان شریف» که به همت تعدادی از دانشجویان دانشگاه های برتر کشور تأسیس شده است.
روز گذشته در دانشگاه صنعتی شریف با حضور دکتر ستاری ـ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ـ شاهد رونمایی از این محصول ملی در افتتاحیه ی نمایشگاه دستاوردهای خانواده ی فناوری شریف بودیم.

پهپاد عمود پرواز فاتح آسمان شریف نمایشگاه دستاوردهای خانواده شریف هدهد3
.

منبع :

تبلیغات